KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15893225
nr 1589 3225
Astri Ekengren-Larsson
(1898-1990), Sverige
Oljemålning, Kyrka. Signerad, daterad 1944. Olja på pannå, 33x40 cm, yttermått inklusive ram: 43x51 cm
Astri Ekengren-Larsson, svensk bildkonstnär född 1898, död 1990 .
Utrop:
500 kr
måndag 8 januari 2024
kl 20:04:14
Astri Ekengren-Larsson
Läs mer om Astri Ekengren-Larsson